Vastbesloten zich geen seconde te vervelen en gewapend met haar gulle lach, staat gastvrouw Rani De Coninck paraat om de vrijdagavond in goede banen te leiden. Maar dat doet ze niet alleen. Ook haar twee teamkapiteins Staf en Mathias Coppens zijn opnieuw van de partij.
De rode draad doorheen de show is en blijft de onmetelijke muzikale schat die Vlaanderen rijk is, live gebracht door de vaste ‘Zot Van Vlaanderen’-band die de hele studio telkens weer op hun hand krijgt. Uit het rijke beeldarchief van film en televisie kozen we alweer de leukste, grappigste en opmerkelijkste fragmenten om het vuur aan de schenen te leggen van de 2 teams die het tegen mekaar moeten opnemen in de strijd ‘het zotst van Vlaanderen te zijn’.
Arno Hintjens maakte ooit in een Oostendse keuken garnaalkroketten voor een wereldberoemde soullegende, maar wie? De eerste naam die Sam te binnen schiet is Otis 'Riding', maar natuurlijk is het Marvin Gaye, die zelf nog een tijdje in Oostende gewoond heeft.
Wanneer het lijstjestijd is, willen de mannen de vrouwen overtreffen, en gaan ze voor 8 ingrediënten voor Gentse Waterzooi volgens Piet Huysentruyt. Ze lijken eerst wat te gissen, maar halen uiteindelijk hun vooropgestelde doel.
De verdeling van de kapiteins gebeurt naar goede gewoonte met een snelle vraag. Sam is de snelste van de bende, maar laat zich niet vangen door een voorspelbaar mopje. Ook al mag hij als eerste kiezen, laat hij toch het lot beslissen op basis van een ludiek aftelrijmpje...
Presentatoren zijn ook maar mensen... Wanneer er op de spiekbriefjes van Rani een schrijffoutje staat, kan ze het niet laten en begint ze spontaan te schaterlachen. Op haar kaartje staat namelijk het woord 'slop' in plaats van het logische 'slip'. Eens uitgelachen, herpakt Rani zich en gaat de show verder.
Op vrijdag 4 mei nemen bekende broers en zussen het tegen elkaar op in 'Zot van Vlaanderen': Ella vs Dorien Leyers, Heidi vs Erika Van Tielen en Koen vs Kris Wauters.
In april 2011 vierde muziekzender JOE fm haar tweede verjaardag. Voor deze gelegenheid maakten de presentatoren een grappig clipje waarmee ze zichzelf naar het jaar 2061 flitsten.