Voor Robbie staken er twee zaalbedienden boven de rest uit: Michael en Sofie. Maar Michael kwam ietwat arrogant over, en moet vrolijker in de zaal staan, en daarom besluit Robbie dat Sofie voor 5.000 euro aan tafellinnen mee naar huis mag nemen.
Nadat ze een spoedcursus kregen van topmaitre Robbie worden de zaalverantwoordelijken meteen aan het werk gezegd. Hun doen en laten wordt nauwlettend in het oog gehouden, zodat Robbie op het einde van de service een oordeel kan vellen.
Om de koks hun basisvaardigheden te controleren, bedacht Wout Bru enkele eenvoudige opdrachtjes, die elke kok met techniek onder de knie zou moeten hebben. Al snel komt hij tot de vaststelling dat dit lang niet bij iedereen het geval is.
Een goede kok moet zijn smaken kennen. Om de proef om de som te nemen heeft Wout Bru de vijf koks laten blinddoeken en laat hij iedereen twee uitgesproken smaken proeven. Wout Bru is redelijk teleurgesteld in het resultaat van de koks.
Amber wist in de vorige aflevering de jury niet echt te overtuigen met haar kookkunsten, omdat ze volgens de jury een gebrek heeft aan de juiste smaaktechnieken. Gelukkig is de jury niet overbiddelijk en krijgt ze de hulp van smakenspecialist Willem Asaert.
Enkele duo's wisten niet te overtuigen tijdens de test met de minirestaurants, en krijgen daarom intensieve training van de jury. Ook de kook- en zaalkennis van de deelnemers worden grondig aangepakt. Iedereen moet op een intensieve stage en daarvoor worden de duo’s opgesplitst: de zaalmensen worden opgewacht door maître Robby Casteleyn en de koks worden onder handen genomen door sterrenchef Wout Bru.