vtm

Peter wil niet mee gaan joggen

Peter wil niet mee gaan joggen

Caroline werkt op Junes zenuwen

Caroline werkt op Junes zenuwen

Evy vliegt uit tegen Pierrot

Evy vliegt uit tegen Pierrot

Team Alex en Team Natalia gaan ervoor tijdens tweede liveshow

Team Alex en Team Natalia gaan ervoor tijdens tweede liveshow

'The Voice van Vlaanderen: De Songs 2012' nu overal verkrijgbaar

'The Voice van Vlaanderen: De Songs 2012' nu overal verkrijgbaar

V-Showcase: Zinno brengt het fragiele 'Skinny Love' van Birdy

V-Showcase: Zinno brengt het fragiele 'Skinny Love' van Birdy

Drukke tijden voor Tom Dice

Drukke tijden voor Tom Dice

Bart Van den Bossche geeft tips aan een junior-kok

Bart Van den Bossche geeft tips aan een junior-kok

Salade van geroosterde wortelen en avocado met een dressing van sinaasappel en citroen

Printvriendelijke versie

Benodigdheden voor 4 personen

Voor 4 personen: 500 g middelgrote wortelen in verschillende kleuren, inclusief het loof 2 afgestreken koffielepels hele komijnzaadjes 1 of 2 kleine, gedroogde chilipepers, verkruimeld Zeezout en versgemalen zwarte peper 2 teentjes knoflook, gepeld 4 takjes verse tijm, haal de blaadjes eraf Extra vergine olijfolie Rode of witte wijnazijn 1 sinaasappel, gehalveerd 1 citroen, gehalveerd 3 rijpe avocado’s Rode wijnazijn 4 sneetjes ciabatta of ander kwaliteitsbrood van 1 cm dik 2 handvollen gemengde wintersla (zoals Treviso, rucola, radicchio of uiteinden van cavolo nero), gewassen en drooggezwierd 2 bakjes tuinkers 1 pot van 142 ml zure room 4 eetlepels gemengde zaadjes, geroosterd

Bereiding

Verwarm de oven voor op 180°C/gas 4. Blancheer de wortelen 10 minuten in kokend, gezouten water tot ze bijna gaar zijn, giet ze af en leg ze in een braadslede. Je moet ze op smaak brengen terwijl ze gloeiend heet zijn. Neem dus een vijzel en stamper terwijl de wortelen koken en stamp de komijnzaadjes, de chilipepers, het zout en de peper fijn. Voeg de knoflook en de tijmblaadjes toe en stamp opnieuw fijn tot je een soort pasta krijgt. Zo wordt de smaak opgebouwd. Overgiet de pasta rijkelijk met extra vergine olijfolie tot hij onderstaat en voeg ook een goeie scheut azijn toe. Dit is tegelijkertijd een marinade, een droge marinade en een dressing. Roer alles door elkaar en giet het mengsel over de wortelen. Zorg dat ze helemaal bedekt zijn. Leg de gehalveerde citroenen en sinaasappelen erbij met de opengesneden kant naar beneden. Ze zullen samen met de wortelen geroosterd worden en het sap kun je gebruiken als basis voor je dressing. Zet 25 à 30 minuten in de voorverwarmde oven of wacht tot het goudbruin is.

Terwijl de wortelen braden, halveer je de avocado’s, haal je de schil eraf en verwijder je de pit. Snij ze in lange reepjes en leg ze in een grote kom. Haal de wortelen uit de oven en doe ze bij de avocado’s. Pers met een tang de geroosterde sinaasappel en citroen voorzichtig uit in een kom. Voeg een gelijke hoeveelheid extra vergine olijfolie en een scheutje rode wijnazijn toe. Kruid en giet deze dressing over de wortelen en avocado’s. Meng, proef even en kruid bij. Roep iedereen aan tafel terwijl je de sneetjes ciabatta roostert of grilt.

Scheur het geroosterde brood in kleine stukjes en doe het bij de aangemaakte wortelen en avocado’s. Meng, doe de sla en tuinkers erbij en schik op een grote schotel of verdeel over de borden. Doe er een flinke kwak zure room bovenop, strooi de geroosterde zaadjes eroverheen en besprenkel met wat extra vergine olijfolie.

Tips

Als je bereide wortelen in een salade gebruikt, moet je er iets pittigs van maken. Deze fantastische salade in Marokkaanse stijl combineert geroosterde wortelen met avocado’s. Omdat die dezelfde textuur hebben, werk ik het geheel af met geroosterde ciabatta voor een knapperige toets. In combinatie met kruiden, zaadjes, zure room en een overheerlijke citrusdressing wordt dit gerecht een topper.